10 błędów pielęgnacyjnych, z których nie zdajesz sobie sprawy

10 błędów pielęgnacyjnych, z których nie zdajesz sobie sprawy

Postanowiłam zebrać dla Was przykłady błędów na gruncie skin care, ktore popełniamy w naszym codziennym życiu.

Błędy, o których nie myślimy

  1. Podstawowym błędem jest fakt dotykania naszej cery. Jest to najczęściej nieświadome, jednak zdarza sie również, że często „szkubiemy” twarz na tle stresowym. Możemy nauczyc się kontrolować, dobrze zacząć wykonywać ćwiczenia rozluźniające.
  2. Zapominamy, że każda nawet tłusta cera potrzebuje nawilżenia.
  3. Nadmiar nie jest wskazany. Zwłaszcza kiedy mamy lato. Na zimę pielęgnacja jest intensywniejsza. Na dzień w lato dobrze spróbować nałożyć tylko jeden kosmetyk.
  4. Zapominamy o filtrze na twarz przez cały rok. Ja używam cały rok spf50.

5. Nie myślimy o tym, że nasza dieta może zaostrzyć zmiany na naszej cerze. Osoby, które mają problemy trądzikowe powinny unikać ostrych przypraw, słodyczy, fast foodów.

6. Zapominamy, że jeżeli nasze jelita źle funkcjonują, często przez stres, wszystko wychodzi na naszej buzi.

7. Zapominamy o złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Nie częściej niż raz w tygodniu, również usta. Peeling możemy zrobić kawą lub sodą oczyszczoną.

8. Używamy zbyt mocnych kosmetyków. Najgorszym błędem jest mycie twarzy mydłem. Powinniśmy używać pianek do mycia lub żelu. Delikatność tyczy się również etapu ręcznego mycia twarzy, nie należy zbyt jej pocierać.

9. Używamy nieodpowiednich kosmetyków. To szeroki temat. Jednak nauczyłam się jednego, dermokosmetyki działają cuda, różnica jest odczuwalna. Nie zrażajcie się, są trochę droższe a można naprawdę upolować w okazyjnych cenach.

Moi ulubieńcy

10. Zapominamy o porządnym oczyszczeniu twarzy zwłaszcza kiedy lubimy się malować. Również można to zrobić płynem micelarny, albo olejkiem. Jak to mówią zły tłuszcz należy zmyć dobrym, po tym etapie dopiero używamy żelu do twarzy.

W końcu nasza cera często wymaga prób i błędów, każda jest inna. Musicie ją poznać. Mam nadzieję, że ten post okaże się Wam pomocny. Powodzenia!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments