Koktajl maca na odprężenie i motywację

Koktajl maca na odprężenie i motywację

Jak zadbać o swój dobrostan? Jak mieć stres pod kontrolą? Postaramy się znaleźć wyjście. Będę tu używała sformułowania „musisz”. Oczywiście, że nic nie musisz! Musisz jedynie jeśli chcesz zmiany w swoim życiu, likwidacji stresu i przepływu jedynie dobrych mysli. Tak więc musimy sie spiąć!

Opanować stres

Likwidacja stresu w tych jakże niełatwych czasach nie jest możliwa. Zresztą stres nie jest do szpiku kości zły. Istnieje również ten dobry, który motywuje nas do działania i pomaga zakasać rękawy. Dlatego skupmy się na tym wyniszczajacym, czarnym charakterze, który nie raz podciął nam skrzydła.
Po pierwsze musimy zacząć sterować swoją uwagą to znaczy nastawieniem, oczekiwaniami, wnioskami. Świadomie i rozważnie nadawać im ramy i kierować na właściwe tory. Musimy nauczyć się przekierowywać nasze myśli, mamy na nie wpływ. To my sterujemy naszym podejściem. Jedynie bezczynność i wycofanie może unicestwić nasz plan na wolny umysł.
Najgorsze co możemy dla siebie zrobić to zrzucić winę na swoją bezsilność. Nie ma żadnej bezsilności, to Ty kierujesz swoim wewnętrznym głosem. Możesz zrobić co tylko zechcesz. Dlatego nie dawaj sobą zawładnąć lękom i beznadziei.

Po drugie musimy sterować swoją koncentacja skupić się na niej. Nie skupiajmy sie na przeszłości, nie na przyszłości, ale na teraźniejszości. To ona ma największą siłę sprawczą. Warto żyć teraz (oczywiście bez skrajnego podejścia), bo myśląc za bardzo o przeszłości i przyszłości tracimy to co jest teraz. Umyka nam każda chwila. Jakże drobna i nieuchwytna. Budujmy swoje życie na poczuciu szczęścia i wdzięczności z teraźniejszych momentów.

Otwarty umysł

Cieszmy się i doceniajmy siebie. Jakże to trudne. Wymień choć 5 swoich zalet. Dla ilu z nas to prawie niemożliwe? Popatrz w lustro i powiedz za co siebie lubisz, dlaczego jestes z siebie dumny. Masz obowiązek być!

Dostrzegajmy uśmiech ukochanej osoby, pomocną dłoń kolegi z pracy, laurkę dziecka, dobrze zrobioną potrawę, ciuch na przecenie. To, że możemy żyć pełnią życia, jesteśmy sprawni, mamy wszystko do realizacji naszych pragnień.
Znajdź codziennie chwilę dla siebie, krótką, czy to w wannie czy przed zaśnięciem, czy po treningu. Wycisz swój umysł i ciało. Wizualizuj wszystko to co jest dla Ciebie piękne, przenieś się gdzie tylko zechcesz. Nie dopuszczaj do siebie żadnych złych myśli. Nie ma na nie miejsca. Zobacz to co chcesz osiągnąć, to co jest Ci drogie, niech Twoje serce przepełni radość i beztroska.
Spisz każdego dnia to za co jesteś wdzięczny. Dziekuj za najdrobnieszą rzecz. Wcale nie jest oczywista. Spójrz jakie Twoje życie jest barwne. Celebruj je, przeżywaj, smakuj.
Pięknego tygodnia i życia!

Energii oraz siły do działania, ba, nawet chęci doda Ci ten pyszny koktajl. Nie wyobrażam sobie bez niego dnia. Wierzę, że i Tobie zasmakuje!

Koktajl energetyczno- odprężający z korzeniem maca

(Bezglutenowe, wegańskie, bez pieczenia)

Skladniki na jedną porcję:

6 daktyli
łyżeczka sproszkowanego korzenia maca
pół łyżeczki cynamonu
200 ml ulubionego mleka (u mnie zawsze napój kokosowy lub owsiany)

Przygotowanie:

Mleko gotować z cynamonem i daktylami na wolnym ogniu. Podgrzać wedle preferencji, ja zawsze podgrzewam tak, żeby nie poparzyło. W końcu dodać macę i zmiksować. Gotowe!

Literatura:

„Potęga podświadomości” Joseph Murphy
„Sekret” Rhonda Byrne
„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie
„Skandynawski sekret” Bertil Marklund
“Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję”- Dr David Servan Schreiber
https://www.youtube.com/watch?v=v09HfdEBSb0&feature=youtu.be

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments