Krokieciki jaglane i noworoczne postanowienia

Krokieciki jaglane i noworoczne postanowienia

Długo nie wierzyłam w postanowienia noworoczne. Uważałam, że są bez sensu, że nie warto, że zbyt łatwo wracamy do dawnych nawyków, ze w końca jesteśmy jeszcze bardziej zdemotywowani do jakiegokolwiek działania. Uświadomiłam sobie jednak, że jest coś ponad to wszystko, coś większego.

Umysł i jego potęga

Siła naszego umysłu. Nikt się nie rodzi optymistą. Każdy z nas sam uczy się radzić sobie z trudnościami i przeszkodami. Co więcej sam decyduje o tym czy doświadczenia, które napotyka czynią go silniejszym, czy też nie. Sami kierujemy tym, w którą stronę zmierzają nasze myśli. Czy determinują nas do walki o lepsze jutro czy sprawiają, że czujemy się nieważni.

Przez większość życia byłam pesymistką. Sądziłam, że to podejście jest bardziej bezbolesne. Z czasem tak bardzo zakorzeniłam w sobie przeświadczenie, że to jedyna słuszności, że zapomniałem ile przez to tracę. Beztroski, radości z błahostek, swobody. Bo na wszystko miałam już gotowy scenariusz.

Z biegiem lat uzmysłowiłam sobie, że sama siebie obciążam balastem złych myśli. Zrozumiałam, że potrzebuj „lekkiego umysłu”, bo to sprzyja szczęściu, twórczemu podejściu i daje napęd do życia. Energię, której mnie brakowało.

Doskonalenie siebie

Cały czas się tego uczę. Nie jest to łatwe, to prawdziwa sztuka. Każdy z nas potrzebuje tego samego. Każdym kierują inne doświadczenia, ale i każdy z nas wykorzystuje je w inny sposób. Jedni z nas z trudnych doświadczeń czynią swoja tajna broń przez co stają się jeszcze silneijsi. Inny pozwalaja, żeby przeszłość zawładnęła ich życiem.

Potrzebujemy do życia świeżego tchnienia. Potrzebujemy, aby się rozwijać, aby dawać upust swoim emocjom, poświęcać czas sobie. Nie zagłusza swoich myśli i pragnień. Tylko dając wyraz swojej ekspresji możemy żyć w pełni świadomi siebie. Tłumiąc niepożądane emocje nie dajemy szansy na utrzymanie wewnętrznej równowagi.
Człowiek nie jest samotna wyspą, potrzebuje bliskości, opieki, zainteresowania, troski. Jednak nie jest bezrozumnym ciałem. Odczuwanie dumy z siebie, ze swoich dokonań jest nieodzownym elementem samorozwoju. Daje poczucie całości. Wszystkie elementy muszą być na swoim miejscu. Dlatego należy troszczyć się o każdą ze sfer rozwoju, bo one stanowią o zadowoleniu z życia, dają poczucie sensu oraz sprawstwa.

Życzymy Wam, abyście znajdywali w sobie siłę, każdego dnia, abyście czynili swoje życie lepszym, abyście uwierzyli, że to w Was tkwi potencjał. Abyscie nigdy się nie poddawali, abyście po upadku byli silniejsi! Kochani, życzymy Wam aby kolejny rok był wspanialszy, bo na to zasługujemy!

Krokieciki jaglane

(Bezglutenowe, wegańskie)
Składniki:
200 g kaszy jaglanej
100 g słonecznika
Por długości około 5 cm
Papryka czerwona
Garść glonów lub szpinaku
Garść pietruszki
10 suszonych pomidorów
Kurkuma, słodka papryka, pieprz
Łyżeczka soli
2 łyżki passaty

Przygotowanie:
Kaszę jaglaną ugotować na miękko z przyprawami oraz pomidorami. Por posiekać i zeszklić na patelni, smażyć do uzyskania koloru. Dorzucić pokrojona drobno paprykę oraz glony i pietruszkę. Kaszę zmiksować na gładko ze słonecznikiem, passata. Następnie dorzucić do warzyw, wymieszać i doprawić. W końcu zwilżonymi dłońmi formować płaskie krokieciki i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Na koniec piec 40 minut w 180 stopniach C.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments