Pozytywny Festiwal Czekolady i Dzień Kobiet

Pozytywny Festiwal Czekolady i Dzień Kobiet

Przede wszystkim wszystkiego dobrego Kochane Kobietki :)! Niech Wam życie w szczęściu i swobodzie mija! Niech beztrosko płyną dni <3 Natomiast dziś ode mnie coś dla ciała i umysłu.

Rytmiczne serce?

To jak bije nasze serce to istny fenomen. Niewiarygodne jest to, że możemy w ogromnym stopniu kontrolować owy rytm. Ostatecznie czemu to ma znaczenie?

Wyobraź sobie, że masz zaraz wystąpienie przed ogromną publicznością, niesamowicie krytyczną i czekającą na Twoje potknięcie. Rytm Twojego serca może wyglądać w ten sposób.(rys.1)

Rys.1
„Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję”- Dr David Servan Schreiber

Chaos, tak! Nie ma lepszego słowa na określenie tego co dzieje się z Twoim sercem. Ono reaguje w ten sposób zawsze kiedy wyczuwasz lęk, zagrożenie, niepewność, stres! Niestety zawsze wtedy „psuje Ci krew”.

A teraz postaraj się pomyśleć o błogim relaksie na jakiś pięknych tropikalnych wyspach, leżak, palma i koktajl w ręku. Nagle Twój rytm zmienia się z chaosu na spoistość, zgodność. W końcu Twoje serce wygląda mniej więcej tak.(rys.2)

Rys.2
„Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję”- Dr David Servan Schreiber

Twoje serce wykazuje taką zmienność zawsze wtedy gdy cieszysz się życiem, jesteś szczęśliwy, medytujesz, uprawiasz sport, oddajesz się ulubionym zajęciom, odpoczywasz beztrosko. Wystarczy pomyśleć o czymś przyjemnym, aby Twoje serce przeszło na inny tor.

Teraz pomyśl jak często narażasz swoje serce na chaos? Każde nadszarpnięcie odbija się na Tobie, Twoim samopoczuciu, zdrowiu psychicznym oraz fizycznym.

Pomyśl więc jak możesz umilić sobie życie, sprawić, aby nie tylko od święta, ale codziennie dostarczać sobie małych przyjemności! Spróbuj, to takie łatwe! 🙂 My dziś postanowiłyśmy z przyjaciółką zafundować sobie porządną dawkę czekolady. W tym roku po raz pierwszy w Katowicach zagościł festiwal czekolady, w naszym ulubionym „Szybie Wilsona”. Jeśli uwielbiasz czekoladę koniecznie zrób ją również samodzielnie w domu! 🙂

No a co Ty zrobiłeś dzisiaj dla siebie? 😉

Bibliografia:
„Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję”- Dr David Servan Schreiber

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments